Livescore

Κυριακή, 31 Ιανουαρίου 2016

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Π.Ο.Ε.Λ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΟΜΑΔΩΝ Π.Ο.Ε.Λ. 2015-16
  Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  15η              
α/α ΟΜΑΔΑ ΑΓ Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ Δ Β
1 ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς 15 12 1 2 39 15 24 37
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λυθ/ντα 15 9 3 3 27 19 8 30
3 ΠΡΟΟΔΟΣ Κ`κλίου 14 9 3 2 36 13 23 30
4  ΘΥΕΛΛΑ Κοκ/θιάς 15 7 6 2 34 23 11 27
5 Α.Π.Ο ΑΓ Επιφανίου 15 8 2 5 33 25 8 26
6  ΑΠΟΠ Παλαικύθρου 15 7 3 5 30 19 11 24
7 ΟΡΦΕΑΣ Λ/σίας 15 6 1 8 29 38 -9 19
8 ΠΑΟΚ Κλήρου 14 5 2 7 20 24 -4 17
9 MICA F.C. 15 4 5 6 16 12 4 17
10  ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου 14 4 4 6 25 29 -4 16
11 ΑΟΛ Λακατάμιας 14 2 0 12 12 49 -37 6
12 ΕΑΣ Αγ. Δομετίου 15 0 0 15 7 42 -35 0
  Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α ΟΜΙΛΟΣ 13η  
α/α ΟΜΑΔΑ ΑΓ Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ Δ Β
1 ΑΠΟΦ Φαρμακά 13 13 0 0 46 6 40 39
2 ΤΑΜΑΣΣΟΣ Π. Ορεινής 13 11 1 1 42 18 24 34
3 ΗΡΑΚΛΗΣ Παλαιχωρίου 12 6 3 3 25 18 7 21
4 ΟΜΟΝΟΙΑ Πα/χου 13 6 1 6 23 21 2 19
5 ΕΑΣ Αρεδιού 12 4 1 7 20 29 -9 13
6 Π.Α.Σ Αγροκηπιάς 13 3 4 6 23 30 -7 13
7 ΑΕΚ Κ. Χωριού 13 4 0 9 20 35 -15 12
8 ΗΦΑΙΣΤΟΣ Μιτσερού 13 4 0 9 26 28 -2 12
9 ΕΛΠΙΔΑ Γουρρίου 13 3 2 8 29 48 -19 11
10 ΕΔΟΝ Ακακίου 13 3 2 8 18 39 -21 11
                   
 
  Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β ΟΜΙΛΟΣ 13η              
α/α ΟΜΑΔΑ ΑΓ Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ Δ Β
1 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Π'σσας 13 11 1 1 34 12 22 34
2 ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας 13 10 2 1 42 18 24 32
3 ΕΛΠΙΔΑ Αφάνειας 13 10 0 3 44 21 23 30
4 Α.Ε.Λ Λακατάμιας 12 5 4 3 33 25 8 19
5 ΜΕΣΟΚΕΛΕΑΣ Καιμακλίου 13 5 2 6 32 35 -3 17
6 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Τσερίου 12 5 1 6 24 24 0 16
7 ΔΟΞΑ Δευτεράς 13 3 4 6 18 26 -8 13
8 Π.Ο.ΑΔΩΝΗΣ Ιδαλίου 13 3 1 9 29 36 -7 10
9 Α.Ε. Σιας 13 2 3 8 32 44 -12 9
10 ΟΜΟΝΟΙΑ Μαθιάτη 13 0 2 11 18 65 -47 2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ Π.Ο.Ε.Λ. 2015-2016
                 
α/α ΟΜΑΔΑ ΑΓ Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ Δ Β
1 ΟΜΟΝΟΙΑ Β ΠΟΛΟΥ 4 4 0 0 20 2 18 12
2 ΜΕΣΟΚΕΛΕΑΣ Κ/ΚΛΙΟΥ 3 1 1 1 3 7 -4 4
3 Ε.Α.Σ ΑΓ ΔΟΜΕΤΙΟΥ 4 1 0 3 8 10 -2 3
4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΕΡΙΟΥ 3 0 1 2 0 12 -12 1

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Π.Ο.Ε.Λ. 2015-16

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
Π.Ο.Ε.Λ. 2015-16

Α` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
15η αγωνιστική  30-31/01/16
1.      ΠΡΟΟΔΟΣ Καϊμακλίου - ΠΑΟΚ Κλήρου                6/02/16
2.      ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου - ΘΥΕΛΛΑ Κοκ/θιάς                  2-2                     
3.      ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας - ΕΑΣ Αγ. Δομετίου                  3-0
4.      ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λυθροδόντα - MICA F.C.                0-0                         
5.      ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς - ΑΟΛ Λακατάμιας                    4-1          
6.      ΑΠΟ Αγ. Επιφανίου - ΑΠΟΠ Παλαικύθρου               0-4        

Β` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 13η αγωνιστική
α` όμιλος
1.      ΕΔΟΝ Ακακίου                    - ΑΕΚ Κ. Χωριού           3-1                        
2.      ΤΑΜΑΣΣΟΣ Π. Ορεινής     - ΕΑΣ Αρεδιού                4-3                     
3.      ΟΜΟΝΟΙΑ Παλιομετόχου  - ΗΦΑΙΣΤΟΣ Μιτσερού  0-1                      
4.      ΑΠΟΦ Φαρμακά                 - ΕΛΠΙΔΑ Γουρρίου        5-0                     
5.      ΗΡΑΚΛΗΣ Παλαιχωρίου    - ΠΑΣ Αγροκηπιάς           2-2                    

β` όμιλος
1.      Α.Ε. Σιας                  - ΕΛΠΙΔΑ Αφάνειας                      1-2                   
2.      ΔΟΞΑ Δευτεράς                 - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Π`σσας   0-1                  
3.      ΑΕΛ Λακατάμιας               - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Τσερίου  Δ.Ε                   
4.      ΟΜΟΝΟΙΑ Μαθιάτη         - Π.Ο. ΑΔΩΝΗΣ Δαλιού     0-2                  

5.      ΜΕΣΟΚΕΛΕΑΣ Κ`κλίου  - ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας             1-1

04Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ
Π.Ο.Ε.Λ. 2015-16

ΕΑΣ Αγ. Δομετίου - ΟΜΟΝΟΙΑ Β. Πόλου                 1-2

Σάββατο, 30 Ιανουαρίου 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Π.Ο.Ε.Λ ΣΑΒΒΑΤΟ 30/01/16

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Π.Ο.Ε.Λ

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/01/16

ΗΡΑΚΛΗΣ Παλαιχωρίου - ΠΑΣ Αγροκηπιάς             2-2
ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς - ΑΟΛ Λακατάμιας                     4-1
ΑΠΟ Αγ. Επιφανίου - ΑΠΟΠ Παλαικύθρου                0-4
ΤΑΜΑΣΣΟΣ Π. Ορεινής- ΕΑΣ Αρεδιού                      4-3
ΟΜΟΝΟΙΑ Παλιομετόχου - ΗΦΑΙΣΤΟΣ Μιτσερού   0-1
ΑΠΟΦ Φαρμακά - ΕΛΠΙΔΑ Γουρρίου                        5-0
Π.Ο. ΑΔΩΝΗΣ Δαλιού - ΟΜΟΝΟΙΑ Μαθιάτη           2-0

Τετάρτη, 27 Ιανουαρίου 2016

15Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Π.Ο.Ε.Λ. 2015-16

15Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Π.Ο.Ε.Λ. 2015-16
Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 30-31/01/16 με τη 15η αγωνιστική το πρωτάθλημα της ΠΟΕΛ, που χορηγεί και αθλοθετεί η φίλαθλος εταιρία CARLSBERG. Τους αγώνες θα διαιτητεύσουν οι:
Πέμπτη 28/01/16  ώρα 7:30μμ
ΗΡΑΚΛΗΣ Παλαιχωρίου - ΠΑΣ Αγροκηπιάς                              
Α. Μαυρουδής – Ν. Θαλασσίτης – Μ. Πεφάνης

Σάββατο 30/01/16  ώρα 2:30μμ
ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς - ΑΟΛ Λακατάμιας                             
Μ. Χριστοδούλου – Κ. Κογκορόζης – Στ. Παπαϊωάννου
ΑΠΟ Αγ. Επιφανίου - ΑΠΟΠ Παλαικύθρου                        
Κ. Χριστοδούλου – Α. Ζήνωνος – Ν. Ανδρέου
ΤΑΜΑΣΣΟΣ Π. Ορεινής- ΕΑΣ Αρεδιού                                     
Α. Παρτασίδης – Η. Ηροδότου – Γ. Τσιάτσιος
ΟΜΟΝΟΙΑ Παλιομετόχου - ΗΦΑΙΣΤΟΣ Μιτσερού                       
 Δ. Κυριάκου – Δ. Μικελλίδης – Α. Στυλιανού
ΑΠΟΦ Φαρμακά - ΕΛΠΙΔΑ Γουρρίου                            
 Χ. Ανδρέου – Α. Μαυρουδής – Μ. Γεωργίου
Π.Ο. ΑΔΩΝΗΣ Δαλιού - ΟΜΟΝΟΙΑ Μαθιάτη                                   
 Μ. Ιωάννου – Η. Χαραλάμπους – Α. Ιωάννου

Κυριακή 31/01/16  ώρα 10:30πμ
ΑΕΛ Λακατάμιας - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Τσερίου                    
 Γ. Ζένιος – Α. Αριστοδήμου – Α. Αυγουστή



Κυριακή 31/01/16  ώρα 1:30μμ
ΜΕΣΟΚΕΛΕΑΣ Κ`κλίου - ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας    
Α. Αριστοδήμου – Α. Κεραμιδάς – Κ. Χριστοδούλου


Κυριακή 31/01/16  ώρα 2:00μμ
Α.Ε. Σιας - ΕΛΠΙΔΑ Αφάνειας    
Κ. Παναγιώτου – Δ. Μικελλίδης – Γ. Μίας
                       

Κυριακή 31/01/16  ώρα 2:30μμ
ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου  - ΘΥΕΛΛΑ Κοκ/θιάς                            
Η. Χαραλάμπους – Χ. Ανδρέου – Μ. Μάρκου
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λυθροδόντα - MICA F.C.                                         
Κ. Κογκορόζης – Μ. Ιωάννου – Γ. Τσιάτσιος
ΕΔΟΝ Ακακίου - ΑΕΚ Κ. Χωριού                                  
Ν. Θαλασσίτης – Κ. Κίτσιος – Μ. Σφουγγαράς
ΔΟΞΑ Δευτεράς  - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Π`σσας                     
Α. Αυγουστή – Α. Στυλιανού – Μ. Πεφάνης


Σάββατο 6/02/16  ώρα 3:00μμ
ΠΡΟΟΔΟΣ Καϊμακλίου - ΠΑΟΚ Κλήρου                                  
 Ζ. Γεωργίου – Α. Κεραμιδάς – Στ. Παναγιώτου





Κατά την 14η αγωνιστική
Τέσσερεις κίτρινες κάρτες συμπλήρωσαν και δεν δικαιούνται να αγωνιστούν στον επόμενο αγώνα της ομάδας τους οι ποδοσφαιριστές:
-          Παναγιώτης Χ``Μιχαήλ          Α.Μ. 203387 του σωμ. ΟΜΟΝΟΙΑ Παλιομετόχου
-          Αντώνης Ζαχαρίου      Α.Μ.   36733 του σωμ. Α.Ε. Σιας

Κόκκινη κάρτα δέχθηκαν οι ποδοσφαιριστές:
-          Ερμής Παπακωνσταντίνου     Α.Μ. 203999 του σωμ. ΕΛΠΙΔΑ Γουρρίου

-          Βασίλης Βασιλείου                 Α.Μ.   26113 του σωμ. ΤΑΜΑΣΣΟΣ Π. Ορεινής

04Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ
Π.Ο.Ε.Λ. 2015-16

Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 30-31/01/16 με την 4η αγωνιστική το πρωτάθλημα Ακαδημιών Π.Ο.Ε.Λ., που χορηγεί και αθλοθετεί η φίλαθλος εταιρία CARLSBERG. Οι αγώνες ορίζονται ως ακολούθως:

Κυριακή  31/01/16 ώρα 10:30πμ
ΕΑΣ Αγ. Δομετίου - ΟΜΟΝΟΙΑ Β. Πόλου                        
Κ. Κίτσιος


Τετάρτη  3/02/16 ώρα 6:30μμ
ΜΕΣΟΚΕΛΕΑΣ Κ`κλίου - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Τσερίου        
Α. Ζήνωνος – Δ. Μικελλίδης – Ν. Χρίστου

Κυριακή, 24 Ιανουαρίου 2016

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Π.Ο.Ε.Λ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΟΜΑΔΩΝ Π.Ο.Ε.Λ. 2015-16
  Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  14η              
α/α ΟΜΑΔΑ ΑΓ Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ Δ Β
1 ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς 14 11 1 2 35 14 21 34
2 ΠΡΟΟΔΟΣ Κ`κλίου 14 9 3 2 36 13 23 30
3 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λυθ/ντα 14 9 2 3 27 19 8 29
4  ΘΥΕΛΛΑ Κοκ/θιάς 14 7 5 2 32 21 11 26
5 Α.Π.Ο ΑΓ Επιφανίου 14 8 2 4 33 21 12 26
6  ΑΠΟΠ Παλαικύθρου 14 6 3 5 26 19 7 21
7 MICA F.C. 14 4 4 6 16 12 4 16
8 ΠΑΟΚ Κλήρου 13 5 1 7 19 23 -4 16
9 ΟΡΦΕΑΣ Λ/σίας 14 5 1 8 26 38 -12 16
10  ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου 12 4 2 6 22 26 -4 14
11 ΑΟΛ Λακατάμιας 13 2 0 11 11 45 -34 6
12 ΕΑΣ Αγ. Δομετίου 14 0 0 14 7 39 -32 0
  Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α ΟΜΙΛΟΣ 12η  
α/α ΟΜΑΔΑ ΑΓ Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ Δ Β
1 ΑΠΟΦ Φαρμακά 12 12 0 0 41 6 35 36
2 ΤΑΜΑΣΣΟΣ Π. Ορεινής 12 10 1 1 38 15 23 31
3 ΗΡΑΚΛΗΣ Παλαιχωρίου 11 6 2 3 23 16 7 20
4 ΟΜΟΝΟΙΑ Πα/χου 12 6 1 5 23 20 3 19
5 ΕΑΣ Αρεδιού 11 4 1 6 17 25 -8 13
6 ΑΕΚ Κ. Χωριού 12 4 0 8 19 32 -13 12
7 Π.Α.Σ Αγροκηπιάς 12 3 3 6 21 28 -7 12
8 ΕΛΠΙΔΑ Γουρρίου 12 3 2 7 29 43 -14 11
9 ΗΦΑΙΣΤΟΣ Μιτσερού 12 3 0 9 25 28 -3 9
10 ΕΔΟΝ Ακακίου 12 2 2 8 15 38 -23 8
                   
 
  Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β ΟΜΙΛΟΣ 12η              
α/α ΟΜΑΔΑ ΑΓ Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ Δ Β
1 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Π'σσας 12 10 1 1 33 12 21 31
2 ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας 12 10 1 1 41 17 24 31
3 ΕΛΠΙΔΑ Αφάνειας 12 9 0 3 42 20 22 27
4 Α.Ε.Λ Λακατάμιας 12 5 4 3 33 25 8 19
5 ΜΕΣΟΚΕΛΕΑΣ Καιμακλίου 12 5 1 6 31 34 -3 16
6 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Τσερίου 12 5 1 6 24 24 0 16
7 ΔΟΞΑ Δευτεράς 12 3 4 5 18 25 -7 13
8 Α.Ε. Σιας 12 2 3 7 31 42 -11 9
9 Π.Ο.ΑΔΩΝΗΣ Ιδαλίου 12 2 1 9 27 36 -9 7
10 ΟΜΟΝΟΙΑ Μαθιάτη 12 0 2 10 18 63 -45 2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ Π.Ο.Ε.Λ. 2015-2016
                 
α/α ΟΜΑΔΑ ΑΓ Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ Δ Β
1 ΟΜΟΝΟΙΑ Β ΠΟΛΟΥ 3 3 0 0 18 1 17 9
2 ΜΕΣΟΚΕΛΕΑΣ Κ/ΚΛΙΟΥ 3 1 1 1 3 7 -4 4
3 Ε.Α.Σ ΑΓ ΔΟΜΕΤΙΟΥ 3 1 0 2 7 8 -1 3
4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΕΡΙΟΥ 3 0 1 2 0 12 -12 1